Požičiavate si financie? Zvoľte si správny produkt!

13. 05. 2020 Covid19 Hypotéky Úvery

Slováci žijú na dlh. Toto slovné spojenie sa skloňuje v poslednej dobe čoraz častejšie a Národná banka Slovenska podľa neho pravidelne sprísňuje podmienky hypoték. V súčasnej dobe je však takmer nemožné zariadiť si vlastné bývanie bez hypotéky a dostupnosť úverov či pôžičiek na čokoľvek je veľmi priaznivá.

Ako si však vybrať vhodný produkt? V súčasnosti existujú prakticky tri možnosti, vďaka ktorým získate financie, no je dôležité vedieť, ktorú si vybrať.

Hypotéka na bývanie je dnes bežná vec

Pokiaľ si chcete zriadiť vlastné bývanie či rekonštruovať nehnuteľnosť, bez hypotéky sa tieto úkony pravdepodobne nezaobídu. Pri hypotekárnom úvere totiž zakladáte nehnuteľnosť, ktorá slúži ako zábezpeka pre banku v prípade neschopnosti splácania. Taktiež je dôležité vedieť, že hypotéka má spomedzi všetkých druhov pôžičiek najdlhšiu možnú dobu splácania až do  30 rokov. Taktiež si môžete požičať aj vyšší finančný obnos v desiatkach až stovkách tisícoch eur s veľmi nízkym úrokom, ktorý sa môže pohybovať do výšky približne 2 %. Treba rátať s prísnejšími podmienkami a dlhším schvaľovacím procesom ako pri ostatných finančných produktoch.

Okrem iného pokiaľ spĺňate určité podmienky, môžete získať aj podporu od štátu. Pri hypotéke pre mladých je možné získať daňový bonus až do výšky 400 €.

Úver na čokoľvek je pre kohokoľvek

Pokiaľ nemáte nasporené financie, ktoré potrebujete doložiť k financovaniu hypotéky, úver vám padne vhod. Taktiež ak zvažujete napríklad kúpu auta, menšiu rekonštrukciu alebo máte neplánované výdavky, ktoré potrebujete zafinancovať, spotrebný úver je pre vás ideálnou voľbou. Výška úveru sa môže pohybovať až do niekoľko desiatok tisíc eur. Hoci peniaze dostanete rýchlo, doba splácania je do 10 rokov a nepotrebujete prakticky nič dokladovať, nevýhodou je vyšší úrok.

Pôžička je prakticky bez čakania

Pokiaľ si potrebujete požičať financie vo výške niekoľko stoviek až tisícov eur čo najrýchlejšie a bez ručenia, je tu pre vás produkt pôžičky. Ten okrem bankových inštitúcií poskytujú aj nebankové, avšak nevýhodou je krátka doba splatnosti a vysoké úroky.

Momentálne je na trhu množstvo finančných produktov, z ktorých si môžete vyberať. Ak však nemáte prehľad, obráťte sa na finančného poradcu, ktorý vám pomôže vybrať najvhodnejšie riešenie.

Urobili sme malý prieskum poisťovní a pripravili sme pre vás praktický prehľad a porovnanie poistných podmienok v prípade životného poistenia a poistenia pracovnej neschopnosti, ktorý sa nachádza v e-booku. Ten vám pošleme do vašej emailovej schránky po zadaní emailovej adresy

    Ste chránení aj počas pandémie

    Pokiaľ chcete poznať konkrétne odpovede na vaše otázky a vzniknutú situáciu, či sa neviete orientovať v podmienkach vašich zmlúv, radi vám ich zodpovieme a pomôžeme vyriešiť v rámci pohodlia a bezpečia Vášho domova prostredníctvom video rozhovoru, alebo na tel. č: +421 907 580 874